احمدی نژاد: اولین محموله سوخت 20 درصد تولید شد

ایلنا: رئیس جمهور گفت:اولین محموله سوخت 20 درصد تولید شد و در اختیار دانشمندان قرار گرفت. 

 

احمدی نژاد: اولین محموله سوخت 20 درصد تولید شد

ایلنا: رئیس جمهور گفت:اولین محموله سوخت 20 درصد تولید شد و در اختیار دانشمندان قرار گرفت. 
محموداحمدی‌نژاد در جمع راهپیمایان 22 بهمن گفت: از اینكه مجددا در رودخانه بزرگ مردم ایران هستم خوشحالم و پیشاپیش وفات پیامبر اكرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) را به ملت ایران و جامعه بشری تسلیت می‌گویم. 

وی افزود:یك بار دیگر 22 بهمن تاریخ‌ساز و عید بزرگ ملت فرا رسید. بدون تردید فجر 57 آغاز جدیدی نه تنها برای مردم ایران بلكه تمامی مردم آزاده و ملت‌های عدالتخواه است تا بتوانند برای رسیدن به استقلال و پیشرفت آزادانه عمل كنند. طی 31 سال گذشته از انقلاب اسلامی همواره هر سال شاهد دستاوردها و پیشرفت‌های جدیدی بود. 

احمدی‌نژاد ادامه دا: ظهور انقلاب اسلامی در 31 سال قبل همراه با تحولات بزرگی در حیات بشر آغاز شد و هم‌زمان یك دوره سیاه تاریخی به پایان رسید. موضوع انقلاب اسلامی نجات جامعه اسلامی و بلكه جامعه جهانی است. این انقلاب خواسته دل‌های مردم ایران بود اما این انقلاب فراتر از نژادها، كشورها و رنگ‌ها متعلق به همه جامعه بشری جهان است. 

وی تاكید كرد: خیلی روشن است هیچ فرد و ملتی بدون تعامل با سایر ملت‌های جهان نمی‌تواند به سعادت برسد. پیوند كشورهای اسلامی خود می‌تواند عامل موثری در پیشرفت و حیات انسانی آنها باشد. از اول انقلاب مشخص بود غارت‌گران بین‌المللی با حیات و استقلال ملت‌ها مخالف هستند برابر ملت ایران قرار می‌گیرند و طی 31 سال گذشته برابر ملت ایران قرار گرفته و در مسیر تعالی ملت عزیزمان مانع‌تراشی می‌كنیم. 

رئیس جمهور تصریح كرد: آنها همواره به دو علت با آزادی و شكوفایی و پیشرفت ملت ایران مخالف بودند. ویژگی‌ اول مردم ایران این است كه هر گاه فرصتی را پیدا كنند می‌توانند و این توانایی را دارند مناسبات بین‌المللی را تغییر دهند. همه می‌دانند ایران پرچمدار علم و فرهنگ در دنیا بود و تحولاتی كه در ایران صورت می‌گیرد به سرعت همه كشورهای غربی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. آنها می‌دانند ایران می‌تواند در سایر كشورها تاثیرگذاری خود را به ویژه در رسیدن به استقلال و آزادی داشته باشد. 

رئیس‌جمهور اضافه كرد: علت دوم منطقه خاص ما است كه اثرگذارترین منطقه جهانی محسوب می‌شود كه اگر هر ملتی بر منطقه ما تسلط پیدا كند می‌تواند كل مناسبات منطقه جهانی را تحت سلطه خود كنترل كند. 

وی با بیان اینكه منطقه ما سه ویژگی مهم دارد،اظهار داشت: اول اینكه منطقه ما خاستگاه همه تمدن‌ها بوده. مركز بعثت همه انبیاء محسوب می‌شود و آنچه كه الان مردم دنیا دارند مرهون تلاشگران و ادیبان این منطقه است. بعد از آن منطقه ما دارای معادن و ذخایر عظیم فراوانی است كه هر كس بر انرژی خاورمیانه تسلط پیدا كند ابزار تسلط بر جهان برای او فراهم خواهد شد. در گذشته استعمار فرسوده انگلیس با ترفندهای خود به بخشی از این ذخایر دست یافته بودند. نتیجه جنگ جهانی دوم و پیروزی منتفقین مرهون ذخایر انرژی ما بود و در جنگ جهانی اول هم همین‌طور بود. 

احمدی‌نژاد اضافه كرد: چهارراه ارتباطی، سیاسی و اقتصادی در منطقه ما قرار دارد . هر كشوری در نقطه وسط این چهارراه ارتباطی قرار بگیرد می‌تواند بر تمامی دنیا كنترل داشته باشد. 

وی تاكید كرد: هر گاه دولتی بر ملت ما تسلط داشته بر همه جهان مسلط بوده‌اند در گذشته بوده‌اند امپراطوری‌هایی كه بر ما مسلط نبودند و به سرعت از صحنه قدرت حذف شدند. 

اشغال فلسطین و تاسیس دولت غاصب اسرائیل و حمایت غربی‌ها از این دولت نامشروع، ویژگی‌های برجسته این منطقه از جهان است كه از گذشته با زمینه‌سازی قصد تسلط بر آن داشتند. 

رئیس جمهور خاطرنشان كرد:اثرگذاری ملت ایران در مناسبات منطقه بر قدرت جهانی بر هیچ‌‌كس پوشیده نیست. ایران ظرفیت موج‌آفرینی و تاثیرگذاری در تمامی مناسبات را دارد. آنها با ما مخالف هستند كه در جهان مسلط شوند و ایران پیشرفته را مخالف سیاست‌های خود می‌دانند و در این مدت 31 سال گذشته همواره این مخالفت خود را اعلام كردند. آنها می‌خواهند ایران ضعیف باشد و زیر نظر یك دیكتاتور نتواند آزادی و استقلال لازم را داشته باشد چرا كه می‌دانند ایران با استقلال و آزادی فرصت حركت و پیشرفت در علم تمامی زمینه‌ها را خواهد داشت. آنها با آزادی و جمهوریت ایران زمین تحت فرهنگ ناب حضرت محمد مخالف هستند چرا كه می‌دانند در این صورت زمینه‌های پیشرفت و شكوفایی مردم ایران فراهم خواهد شد. آنها می‌خواهند بر جهان تسلط شوند و ما مخالف آن هستیم. ملت ایران و مردم آن دارای عزت و بزرگی هستند و آنها با این عزت و بزرگی مخالف هستند و گرنه بقیه بهانه‌گیری‌های آنها از جمله انرژی هسته‌ای و حقوق بشر و .... ایرادهای بی‌مورد است تا در نهایت به اهداف خود برسند. 

احمدی‌نژاد ادامه داد: می‌خواهم مروری به 31 سال گذشته داشته باشیم و اینكه ما قبل از انقلاب و شروع انقلاب كجا بودیم و حالا كجا هستیم. بزرگان ما و همچنین جوانان ما می‌توانند با مطالعه پی به پیشرفت‌های به دست آمده و تفاوت‌های دو دوره اشاره داشته باشد. 31 سال پیش دو قدرت بلامنازع در جهان وجود داشت كه در ظاهر مخالف و در باطن همواره هر دو یك سو را و یك سیاست را پیروی می‌كردند و آن هم برده‌داری مدرن بود. یكی با شعار حمایت از كارگران در تلاش بودند تمام انسان‌های جهان را كارگر محسوب كرده و بر آنها تسلط داشته باشند و دومی با سرمایه‌داری و لیبرالیسم به دنبال كارگران سرمایه‌دار بودند. چرخ تولید و مصرف برای پر كردن سرمایه‌داران و به انجام امور آنها باشد هر كدام از این دولت‌ها به دنبال یك شعار بودند و آن هم تحقیر انسان‌ها بود جهان را به دو قسمت تقسیم كردند و هردولتی بدون وصله به آنها نمی‌توانستند به حیات خود ادامه دهند هر دولتی می‌خواست از شر یكی از آنها خلاص شود مجبور بود به آن یكی رجوع كند و راه سومی وجود نداشت. 

وی افزود: در طول 100 سال گذشته بیش از 120 میلیون انسان با شعارهای به ظاهر بشردوستانه كشته‌اند و میلیون‌ها نفر را هم آواره‌ كرده‌اند در آن زمان بیش از 80 درصد مردم جهان در فقر مطلق به سر می‌بردند و عده‌ قلیلی فقط جیب‌های خود را پر می‌كردند و با ساختن بمب‌های شیمیایی و میكروبی سایه تهدید بر جهان را بر پا كردند اما با ظهور انقلاب و ایستادگی ملت ایران بال شرقی این نظام ماركسیسم و كمونیست فرو ریخت و به تاریخ پیوست و تا ابد هم زنده نخواهد شد و به امید خدا بال غربی آن امروز به بن‌بست رسیده است به لطف خدا آنها به پایان راه رسیدند و در آینده نزدیك این جرسومه ضد بشری فرو خواهد ریخت. 

احمدی‌نژاد با طرح این پرسش كه طی 31 سال گذشته ملت ایران چه كرده است؟اظهار داشت: ما هر سال شاهد یك خبر و پیشرفت محسوسی بودیم. هر سال یك فتح قله جدید را می‌دیدیم ولی اول انقلاب چه بودیم. تازه از بند استعمار و وابستگی به یك دیكتاتور آزاد شده بودیم و تازه طعم استقلال را می‌چشیدیم اما در مظلومیت بودیم. در نظام سیاسی و علمی هیچ جایگاهی نداشتیم. نمی‌خواهیم ذهن‌ها را به عقب و تحقیرهایی كه به ما تحمیل شد، برگردانم و در طول 150 سال حاكمیت برگردیم. در آن زمان یك كشور دسته‌ چندم و فراموش شده بودیم. فكر كرده بودند می‌توانند ریشه‌های ما را بزنند. اما به لطف خدا و راهبردهای امامت طرح‌های آنها خنثی شد و امروز از نظر پیشرفت‌های علمی ایران جزو سریع‌ترین كشورهای دنیا محسوب می‌شود و به سرعت به قله‌های جهانی می‌رسد. 

وی با اشاره به پیشرفت های ایران گفت :در بیوتكنولوژی هر هفته شاهد اختراع و پیشرفت‌های جدیدی در همه زمینه‌ها هستیم. در مورد مسائل فضایی آنها به ما می‌گفتند شما بروید آفتابه بسازید اما امروز می‌بینید جوانان ما موجودات زنده را به فضا می‌فرستند. در بخش لیزر من افتخار دارم اعلام كنم دانشمندان ما اصل فناوری لیزر را در اختیار دارند و در تمامی زمینه‌ها در اختیار ملت ایران قرار خواهد گرفت. در فیزیك، شیمی و همه علوم سرعت پیشرفت ما هجومی بالا داشته است. 

احمدی‌نژاد با بیان اینكه به فضل الهی شاهد جوشش علمی در كشور هستیم،اظهار داشت:هر روز یك خبر پیشرفت و اختراع به ملت می‌رسد. هم‌اكنون از نظر اقتصادی هفدهم جهان هستیم و با اجرای هدفمند كردن یارانه‌ها و اجرای برنامه پنجم ظرف پنج سال به قدرت دوازدهم جهان تبدیل خواهیم شد.در همین روز گذشته در یك قلم پروژه دو هزار میلیارد تومان در عسلویه و بخش‌های مختلف به بهره‌برداری رسید در زمینه‌های گوناگون این قبیل كارها انجام شده است. در آبادسازی روستاها و شهرها هم‌اكنون شاهد هستیم بیش از 90 درصد روستاها از گاز برخوردار هستند. همچنین آب، برق و وسایل ارتباطی، مخابراتی نیز برای آنها فراهم شده و من می‌توانم بگویم به زودی جشن برق‌رسانی به روستاهای بالای 20 خانوار را برپا خواهیم داشت همچنین پیشرفت‌های ما در هنر و فرهنگ و همچنین ورزش محسوس بوده است. 

محمود احمدی‌نژاد در ادامه سخنانش در جمع راهپیمایان 22 بهمن در میدان آزادی تهران، گفت: امروز ایران قدرتمندترین كشور است اما قدرت سالم، فرهنگی و با توانایی به حركت درآوردن انسان‌ها. و همه آنها (غربی‌ها) می‌دانند بیش از آنكه ما به آنها احتیاج داشته باشند، آنها به ما احتیاج دارند. 

وی افزود: ملت ایران با شتاب در حركت به سوی اهداف خود است و هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر آن مانع ایجاد كند. 

رئیس دولت دهم با تاكید بر اینكه ایمان داریم مشكلات با همت جوانان و مردم حل خواهد شد، اظهار داشت: آینده از آن ملت ایران است و بدخواهان هیچ شانسی برای پیروزی نخواهند داشت. 

احمدی‌نژاد با اشاره به موضوع هسته‌ای و تلاش غربی‌ها برای توقف غنی‌سازی اورانیوم خاطر نشان كرد: آنها در ژنو خواستار همكاری شدند و ما هم گفتیم كه تعامل به نفع شماست. لذا سعی كردیم فرصتی دهیم تا آنها خودشان را اصلاح كنند و به آژانس نامه دادیم كه برای راكتور تحقیقاتی تهران سوخت 20 درصد احتیاج داریم ولی در پایان مذاكرات به ما گفتند كه باید سوخت را برگردانید و ما گفتیم الزامی در این زمینه وجود ندارد؛ شما سوخت دهید و پول آن را هم بگیرید. 

وی ادامه داد: ما برای اعلام حسن نیت پیشنهاد معاوضه سوخت را دادیم ولی آنها گفتند اول سوخت را بدهید و بعد ما به شما سوخت می‌دهیم و حرف‌های سبكی زدند كه مانند دوران بوش بود. 

احمدی‌نژاد تصریح كرد: آنها خیال می‌كردند با چند رسانه، ملت ایران ضعیف شده است و با این سخنان نشان دادند كه صداقت ندارند و عدم اعتماد به آنان حق ماست. 

وی در ادامه خبر داد: به لطف پروردگار و با صدای بلند اعلام می‌كنم اولین محموله سوخت 20 درصد تولید شد و در اختیار دانشمندان قرار گرفت و این كار ادامه پیدا خواهد كرد. 

رئیس‌جمهور خاطر نشان كرد: به محض اینكه كار تولید سوخت آغاز شد آنها گفتند كه ایرانی‌ها قادر به انجام این كار نیستند و حرف‌های تاریخ مصرف گذشته را تكرار كرده‌اند. 

وی با بیان اینكه اگر آمریكا هم به ما سوخت بدهد ما می‌خریم، خطاب به غربی‌ها گفت: شما خودتان مشكل دارید و نمی‌خواهید ملت ایران به سوخت هسته‌ای دست یابد. چه اشكالی دارد ایران رادیو دارو تولید كند و شما بخرید؟ 

احمدی‌نژاد ادامه داد: یك‌جوری حرف می‌زنند كه اگر چند صد كیلو اورانیوم 5.3 درصد از ایران بیرون ببرند شاهكار كرده‌اند! ولی خواهید داد كه حركت توفنده ملت ایران متوقف نخواهد شد و روزی چند كیلو اورانیوم غنی‌شده را در نطنز تولید می‌كنیم و این تولید افزایش خواهد یافت. 

وی گفت: اگر ما جای آنها بودیم حتما سوخت 20 درصد ایران را تامین كرده و از ملت ایران تشكر می‌كردیم تا قانونی را كه خودشان نوشته‌اند اجرا كنند، بلكه بعضی‌ از ملت‌ها آنها را صادق بدانند. 

رئیس‌جمهور با بیان اینكه غربی‌ها تحقیقات می‌كنند كه ایران به تولید بمب هسته‌ای نزدیك شده‌است، تصریح كرد: آنها یا بی‌سوادند یا خودشان را به بی‌اطلاعی می‌زنند. البته گفته می‌شود افراد پایین‌تر به بالاترها اطلاع نمی‌دهند اما باور نداریم كه رئیس دولتهایی مثل آمریكا، انگلیس و آلمان ندانند سوخت ما زیر نظر آژانس تولید و جابجا می‌شود و جای سئوال است كه آیا می‌توان زیر نظر آژانس بمب تولید كرد؟ چرا خیال می‌كنند با سوخت 20 درصد اتفاقی افتاده است؟ همین الان هم امكان غنی‌سازی بیش از 20 درصد را داریم اما چون نیاز نداریم انجام نمی‌دهیم. 

وی با تاكید بر اینكه ما مثل غربی‌ها ترسو و دروغ‌گو نیستیم، اظهار داشت: خودشان می‌دانند این مسیر تولید بمب نیست و تمام اقدامات ما شفاف و زیر نظر آژانس است و بمب را كسانی احتیاج دارند كه از آینده خودشان نگران هستند و به دنبال فریب ملت‌ها هستند. 

رئیس‌جمهور تصریح كرد: غربی‌ها بدانند ملت ما آنقدر قدرت دارد كه اگر بخواهند بمب اتم بسازد، اعلام می‌كند و از شما هم نمی‌ترسند و وقتی می‌گوییم بمب نمی‌سازیم واقعا نمی‌سازیم. زیرا احتیاج نداریم و اگر هم آن را بخواهیم شجاعت داریم كه این كار را اعلام كنیم ولی اگر خودتان به ساخت بمب هسته‌ای علاقه دارید انشاءالله با یكدیگر محشور شوی!. 

احمدی‌نژاد با بیان اینكه با روش اداره جهان مخالفیم، گفت: شجاعت داشته باشید و بگویید كه می‌خواهید در منطقه سلطه داشته باشید و ملت ایران هم هرگز چنین اجازه‌ای به شما نخواهد داد. 

وی با اشاره به اینكه دشمنان با پیشرفت‌های ملت ایران مخالفت می‌كنند، ادامه داد: ملت‌ها آگاهند و نمی‌گذارند آنها به اهداف خود برسند و دنیا بداند آنها دارای مشكلات لاینحلی هستند و می‌خواهند فرافكنی كنند، اما موفق نخواهند شد و در این دوره هم شكست سنگینی را متحمل می‌شوند و رسما می‌گویم دوره ابرقدرتی و زورمندی گذشته است. 

احمدی‌نژاد با بیان اینكه به دشمنان نصیحت می‌كنم به صداقت برگردنند، گفت: انتظار داشتیم اوباما بتواند تغییراتی را ایجاد كند اما به ما می‌گویند ایشان تحت فشار است كه بخواهد روش‌ها را اصلاح كند، لذا بر اساس اعتقاد به ملت‌ها حركت كنند تا مشكلات را حل كند و تسلیم فشار شدن كاری را حل نمی‌كند، اما امید حل مشكلات توسط اوباما به سرعت از بین می‌رود و ما نمی‌خواهیم سخن كسانی كه می‌گفتند او مانند بوش است اما با ادبیات جدیدی آمده و فقط برای ترمیم چهره خراب آمریكا وارد شده است، درست از آب دربیاید. بلكه می‌خواهیم موفق شود و اقدامات ضد بشری بوش را تكرار نكند و تحت تاثیر یك مشت صهیونیست بی‌فرهنگ نباشد اما متاسفانه به درستی عمل نمی‌كند. 

رئیس‌جمهور با بیان اینكه اخیرا تلاش كرده‌اند بعثی‌ها را به عراق بر سر كار برگردانند نسبت به این مسئله و اقدامات ضد بشری در خاورمیانه انتقاد كردند. 

احمدی‌نژاد با بیان اینكه دوره فریب‌كاری‌ها گذشته است، خطاب به غربی‌ها توصیه كرد: تا راه برگشت باز است به سمت اصلاح برگردید وگرنه ذلت ابدی در انتظار شماست كه اگر صداقت داشته باشید ملت ایران به شما كمك می‌كند. 

وی افزود: به ملت‌های منطقه می‌گویم هوشیاری خودتان را حفظ كنید و حضور اقیانوس‌وار ملت ایران مهر پایانی بر اندیشه ضد بشری سرمایه‌داری است و همه بدانند آنها توان مقابله با ملت ایران را ندارند و به دنبال آن هستند تا تنش و درگیری ایجاد كنند. 

احمدی‌نژاد در پایان تاكید كرد: اكنون آخرین نفس‌های نظام سرمایه‌داری است و ما می‌توانیم پیشرفتمان را تامین كنیم و نیازی به آنها نداریم.