به گزارش ایرنا؛ تلویزیون مرکزی چین درپی حضور میلیونی مردم ایران در خیابان ها، تصاویری در بخش های مختلف خبری خود از این مراسم منتشر کرد.
پایگاه های اینترنتی مطبوعات چین نیز امروز مطالبی در بازتاب سخنرانی"محمود احمدی نژاد " رییس جمهوری اسلامی ایران در جمع راهپیمانان ایرانی در تهران منتشر کردند.
خبرگزاری شین هوا در گزارشی آورده است : صدها هزار نفر از مردم ایران با در دست داشتن پلاکارت ها و پرچم های کشورشان سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را گرامی داشتند.


بنا به گزارش های منتشره در رسانه های چین ، مردم ایران در راهپیمایی مذکور تصاویری از " آیت الله روح الله خمینی " بنیانگذار انقلاب اسلامی و " آیت الله سید علی خامنه ای " رهبر معظم انقلاب اسلامی در دست داشته و به سمت میدان آزادی در تهران حرکت می کردند.
خبرگزاری چین می نویسد : انقلاب اسلامی سال 1979 میلادی ایران موجب نابودی رژیم
آمریکایی " شاه " شد.
بنا به گزارش های رسانه ای چین ، ایرانی ها در این راهپیمایی شعارهایی برضد اسراییل و آمریکا سر دادند.
رسانه های چین همچنین گزارش های متعددی درباره اعلام رییس جمهور ایران مبنی بر آماده شدن اولین محموله سوخت 20 درصدی در نطنز منتشر کردند.
خبرگزاری رسمی چین افزود : رییس جمهور ایران مژده داده است بزودی میزان تولید این سوخت در روز سه برابر خواهد شد.
شین هوا خاطر نشان کرد : رییس جمهور ایران در سخنرانی امروز در میدان آزادی ، سیاست های غرب در قبال ایران را محکوم کرد و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را در سی و یک سال گذشته برشمرد.