نقش رهبری در انسجام ملی و پیروزی انقلاب

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) :اصل ولایت فقیه و رهبری در جامعه اسلامی از جایگاه ویژه برخوردار است و انقلاب شکوهمند اسلامی که حرکتی عظیم بود در سایه هدایت حکیمانه رهبری آن به پیروزی رسید.

+

 

نقش رهبری در انسجام ملی و پیروزی انقلاب

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) :اصل ولایت فقیه و رهبری در جامعه اسلامی از جایگاه ویژه برخوردار است و انقلاب شکوهمند اسلامی که حرکتی عظیم بود در سایه هدایت حکیمانه رهبری آن به پیروزی رسید.

 

نگاهی به رهبران جهان در طول تاریخ مشخص می کند که هیچ شخصیتی به اندازه حضرت امام خمینی (ره) در بیداری افکار عمومی و انسجام ملی تاثیر نداشته است.
امام خمینی (ره) به عنوان‌ نظریه‌پرداز نهضت‌ اسلامی و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی توانست نقش رهبری را به بهترین شکل ممکن در تاریخ اسلام و حتی جهان روشن سازد.
اصولا نقش رهبری از همان نخستین جرقه های پیدایش انقلاب اسلامی ایران درمیان مردم به عنوان نقطه میثاقی برای وحدت و انسجام ملی شناخته شد و مردم در سایه پیروی از ولایت فقیه به پیروزیهای درخشانی دست یافتند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرج درباره نقش رهبری به خبرنگار ایرنا می گوید: رهبری مهمترین علت حفظ انسجام در دوران انقلاب و عصر کنونی بشمار می رود.
مهدی عسکری افزود: نگاهی به زندگی رهبران جهان در تمام ابعاد از سطح زندگی تا معلومات و مواضع آنان مشخص می کند که نمی توان نمونه دیگری برای رهبری همانند امام خمینی (ره) یافت و شخصیت این رهبر کبیر در تاریخ بی نظیر است.
وی اظهار داشت: به همین دلیل است که اکنون استکبار تمام توان خود را بکار گرفته تا به اصل ولایت فقیه و رهبری هجمه وارد کند چون می داند با وجود ولی فقیه، براندازی نظام جمهوری اسلامی ممکن نیست.
عسکری خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر نیز حلقه وحدتی که موجب شد مردم از این گردنه تفرقه افکنی به سلامت عبور کنند همین رهبری نظام بود.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی با اقتدار رهبری توانسته از مراحل تثبیت انقلاب عبور کند حال اینکه گذر از این مرحله بسیار زمانبر است اما ملت ایران اکنون با درایت و اقتدار رهبری از مرحله تثبیت انقلاب گذر کرده و گام در دهه چهارم انقلاب یعنی عصر عدالت و پیشرفت نهاده است.
فرماندار کرج نیز در این باره می گوید: امام خمینی (ره) توانست سومین تاریخ بشریت را پس از تاریخ میلاد مسیح و مبعث پیامبر اعظم (ص) رقم بزند.
عیسی فرهادی افزود: عظمت و عزتی که امام راحل برای بشریت در راستای تقویت ارزشهای الهی و بازسازی این ارزشها خلق کرده پس از کار انبیا و اولیای الهی، بی نظیر است.
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره)، عزت، انسانیت، معرفت و در یک کلمه حیات را برای جامعه بشری به ارمغان آورد و اصل انقلاب ما نیز همین عزتمندی بشریت است و باید این ارزشها به نسل جوان انقلاب به درستی منتقل شود و در صدور این پیام به اقصی نقاط جهان بکوشیم.
فرهادی گفت: امروز استکبار جهانی از انرژی هسته ای و دیگر توانمندیهای ایران اسلامی ترسی ندارد بلکه هراس استکبار از پیام انقلاب اسلامی و عزتمندی آن است که این مهم باید بیش از گذشته مورد توجه و بررسی اندیشمندان اسلامی قرار گیرد.
به هرحال نقش بسزا و تاثیرگذار ولایت فقیه و رهبری در حفظ ارکان نظام اسلامی، غیرقابل انکار بوده و شکی نیست که این اصل در همان شعار مردمی "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" نمود یافته است.
دشمنان اسلام به خوبی به نقش و جایگاه والای رهبری در انسجام ملی پی برده اند و اکنون تمام توطئه های خود را درجهت تخریب این جایگاه بکار می گیرند و از این امر غافلند که اسلام و اعتقادهای مذهبی با خون مردم ایران عجین شده و ولایت فقیه نیز رکن اصلی حفظ اسلام و انسجام ملی در جامعه است.